Saç Modelleri

Artık Saçlarda modayı trendler veya sektör belirlemiyor. Kadınlar ve Erkekler kendilerine en uygun modelleri seçerek bir anlamda modayı kendileri belirliyorlar.
Saçlarınızı kestirmek veya yeni bir şekil vermek istiyorsunuz, ancak bir modele karar veremediniz. İşte size yardımcı olabilecek yüz şekillerine göre ideal saç kesim modelleri.
Yuvarlak Yüzler
Yüzünüzün yuvarlaklığını inceltmek istiyorsanız saçınızın volumünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlar yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.
Kare Yüzler
Kare yüz yapısı sert ve keskin bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak isterseniz, saçınıza yuvarlak modeller uygulamalısınız.
Dikdörtgen Yüzler
Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Şakak kemiğini örtecek şekildeki kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
Üçgen Yüzler
Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.
Baklava Yüzler
En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz.
Sitemizde kendinize uygun bir çok saç modeli bulabilirsiniz. Ancak bu modelleri uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza yada yüzünüzde hangi bölgenin ön planda, hangi bölgenin arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmanız daha doğru olacaktır.

Popüler Modeller