Takı Modelleri

Takılar kimi zaman şık bir kıyafeti tamamlayan, kimi zamanda farklı kullanım alternatifleriyle giysilerimizi renklendiren olmazsa olmaz aksesuarlarımızdandır.

İnsanoğlunun içinde hiç dinmeyen en temel arzusu aslında süslenmedir.
Tarihin en derin izlerindeki insanlardan bugüne olduğu gibi aktarılan beğenilme, sadakat, sosyal statüyü gösterme, sevme, sevilme gibi ihtiyaçlardan kaynaklı süslenme içgüdüsüdür. Bu içgüdüye karşılık insan, çözümü takılarda bulur.

İnsanoğlu var oluşundan bu yana korkularını yenmek, yücelik kazanmak, gücünü göstermek, güzel görünmek gibi gerek dinsel gerekse geleneksel sebeplerle bu tür aksesuarları tercih etmişlerdir. Günümüzde ise takı takmanın herhangi bir nedene dayanmaktan çok, zevk ve beğeniyi esas aldığı görülmektedir.

Tarih boyunca insanlar edindikleri bilgi, tecrübe ve birikimlerini, yaratıcılık, ustalık, sabır ile birleştirerek bugün bile hayranlıkla izlediğimiz taşlar, asalar, semboller, takılar, değerli metallerden heykelcikler yapmışlardır. Bu sanat eserleri çağlar boyu onları üreten toplumların, dinsel ve estetik değerlerini yansıtmışlardır.
Günümüzde tasarımcılar birinci aşamada kaynaktan etkilenerek çizimler yapmakta, günün modasından ve renklerinden esinlenmekteler.

El sanatlarının tümünden yararlanılarak yapılan takılar belli bir emeğin sonucu oldukları için her dönemde rağbet görmüşlerdir.

Sizler için Alyans, Teştaş Yüzük, Kolye Model ve takımları, Küpe, Gerdanlık, Broş, Bilezik ve Yüzük Model görselleri hazırlanmakta olup, en kısa sürede yayınlanmaya başlayacaktır.